júla 04, 2016

Snapchat...Hallo! Now I would like to write you something about the great app. Snapchat. Who know you and still try, didnt need a read this post. haha But some of you... Who never try it before or are little bit afraid will be a few helpful infos. But pls. use the google translator. If you have any questions, write me a comment and I will answer (I ll try do my best.). Have a nice day.
 
Ahojte! Dnes som sa rozhodla vám napísať pár informácií o super appke Snapchat. Veľa z vás ju určite pozná a skúsila ju. Ak áno, nebude tento článoček pre vás nič nové pod slnkom. haha Bude skôr pre tých, ktorí ju ešte nevyskúšali a stále sa tomu bránia, alebo sa jej obávajú. Ja som sa jej na začiatku tiež trochu obávala a tak som jej inštaláciu odďaľovala. Teraz? Som z nej nadšená.
 

Prečo? Ako funguje? Čo dokáže?  
 
1. Viete cez ňu sledovať známe tváre, svojich známych (ktorí ju tiež používajú). To, čo každodenne robia a čo zaujímavé práve zažili, o čo sa chcú sa vami podeliť. Dôvod je jednoduchý. Ak sa nahrá video, alebo urobí fotografia, na Snapchate je 24 hod a maže sa. Nenájdete tam tak staré videá.
2. Máte vytvorený svoj profil a tak vás ľudia z okolia, ako aj známi, alebo kto chce.. Vie nájsť vďaka nickname.
3. Nahrávate videá (možnosť aj zvuku), ale len v trvaní pár sekúnd. Za tú krátku chvíľu tam musíte dobre zvoliť, čo chcete videom povedať.
4. Môžete robiť aj fotografie (vtipné je, že priblíženie cez Snapchat vie byť oveľa detailnejšie, ako cez môj IPhone). Fotografie sa vedia preľnúť po max 3 sekundách. Všetko je tu krátke a tak viac myslíte, čo a ako uverejníte.
5. K foto alebo videám si viete pridávať komentár, smiles, použiť filtre z ponuky, prípadne určenie miesta (ako napr. nápisy Praha, ktoré sú asi v 4 prevedeniach).
6. Snapchat pridáva rôzne vtipné drobnosti, ako napríklad, že budete ako pes, víla atď. Na výber je ich vždy niekoľko. Čo je najviac využívané, zostáva ako uši a vyplazujúci jazyk psa, ktorý používajú aj celebrity a ešte väčšinou každý deň niečo nové pribudne. Samozrejme, niečo tak zmizne. Pozrite si moje malé ukážky Snapchatu, ktorý používam.
7. Keď si vytvoríte svoje video alebo foto, viete si ju pred publikovaním uložiť do vašeho telefónu. Dá sa tak použiť aj na Instagram a kde len chcete.
8. Ak publikujete niečo, čo si neskôr uvedomíte, že nechcete, viete to jednoducho zmazať. (Okrem toho, že po 24 hod by sa príspevok zmazal sám.)
9. Viete si tu písať s ľudmi, ktorí vás buď sami kontaktujú, alebo vy ich. Text príspevku sa tiež maže a keď si raz správu otvoríte, prečítate a budete chcieť reagovať až nasledujúci deň. Smola, už ju neuvidíte. Pozor na to. Druhá strana samozrejme vidí, že ste správu dostali.
10. S kým si píšete, máte aj nasledujúce možnosti: zavolať mu (čo pri Instagrame samozrejme nemôžete), poslať mu video, text, smiles, fotografiu
11. Do priateľov si pridávate len ľudí, ktorých chcete.
12. A samozrejme výborná vec... Viete si, ako aj na iných sieťach niekoho zablokovať. Nikdy neviete, kedy sa to zíde.
13. Vidíte, kto si pozrel Vaše príspevky (ktorý konkrétne a jeho nick) a koľko máte nasledovateľov.

To je v skratke všetko. Dalo by sa o tom písať a písať, ako o každej appke. Teda, ak sa pre ňu rozhodnete, užite si Snapchatovanie a želám pekný deň.
 
Na Snapchate som pod mojim menom. Denisa Risova
Tu je použitý na foto na ľavej strane filter, pravá "víla".
Popis a smiles z ponuky. Okrem bežných sa tu nachádzajú aj Snapchat znaky.
 
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára