mája 30, 2014

Small Inspiration by InStyle & inside...


Hallo! We have a Friday! I am soo gland. xa Before few days I bough these magazines - InStyle (Germany) and inside. Both are great. In the inside impressed me the most article about stars and problem parts of the body. Again we see that they're also just people like other people and they have their worries too. Nobody is perfect! And InStyle? So many perfect fashion inspo. I can only recommend both magazines. Have a nice weekend! 

Ahoj! Máme tu piatok a naozaj sa teším na víkend a relax. Nedávno som si kúpila tieto dva časopisy - InStyle (Nemecko) a inside. V inside ma zaujala obálka, kde je vidieť hvieizdy a ich "problémové zóny". Nemám veľmi rada takéto upozorňovanie na niekoho chybičky, stačí sa pozrieť, že daná hviezda niečo dokázala a pisateľ veľmi nie.. Ale článok vnímam ako ukážku toho, že si netreba robiť veľkú hlavu zo všetkého. Lebo aj hviezdy sú ľudia ako my. Nikto nie je 100% aj keď niekedy na to ľudia zabúdajú. A InStyle? Naozaj úžasný časopis, kde si vždy nájdete veľa módnej inšpirácie. Oba magazíny doporučujem. Pekný víkend vám želám! 


All Images from inside

Images from InStyle..
4 komentáre:

 1. I loooove the white-silver look!!!
  Un abbraccio
  Eva e Valentina the anarCHIC

  OdpovedaťOdstrániť
 2. great post! you commented on my blog that you only see small photos - is that still so? I had some problems with my layout lately, so I'd be very grateful if you tell if it's alright now. Which browser do you use? Thx!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I've always love In Style. I try to purchase the American version usually.

  OdpovedaťOdstrániť