marca 31, 2014

Amazing Make-Up...


Hallo! Today I would like to show you my new in products. I bough a new shampoo by organic - brazilian keratin therapy and is really perfect. There is keratin, coconut oil, avocado oil and cocoa butter. I was really suprised how good is. And new make-up products by Dermacol? The mascara isn't for mee. Hm.. But the caviar long stay make-up and pearl energy make-up base are wooow. Definitely recommend them. 

Ahoj! Dnes sa s vami chcem podeliť o nové produkty, ktoré som si nedávno kúpila. Nebudem sa o nich veľmi podrobne rozpisovať, ak by ste mali ale otázky, rada odpoviem. Šampón značky organix - brazilian keratin therapy je výborný. Obsahuje kokosový olej, keratín, avokádový olej a kakaové maslo. Presne tak príjemne aj vonia. A produkty k make-upu? Všetky sú mojej obľúbenej značky Dermacol. Jediné, čo mi nesadlo, je maskara. Robí síce dlhé mihalnice, ale pekne mi ich aj zlepila. Ďalšie dva produkty sú ale dokonalé. Prvýkrát som skúsila použiť podkladovú bázu pod make-up a to rozjasňujúcu bázu s perlami. Milo ma prekvapila a pleť sa krásne vyhladila a zjemnila. Nakoniec som použila kaviárový make-up. Obsahuje aj korektor a tak máte všetko v jednom prevedení. Naozaj jemný a veľmi kvalitný kúsok. Rozhodne oba produkty doporučujem. Pekný deň. 9 komentárov:

 1. Great review... I'm love mascara and I'm sorry that it wasn't a good one for you to use.

  Hazel
  www.theskimplelife.com
  http://instagram.com/theskimplelife

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Thanks for sharing!

  xx

  http://www.madridforniagirl.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. I have not tried any of the products in your post. I have seen that shampoo several times and almost picked it up. Maybe I will give it a try soon.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. This is so nice! I like everything. Happy First day of April! :D  I AM ALSO ON: Instagram @kennydaily, Bloglovin and Facebook (i follow back, just let me know your links)


  xoxo;
  What Kenny Hearts a Lifestyle Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 5. This shampoo looks great!Love the post xx

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Id love to try the shampoo and makeup base. Thanks for stopping by dear...I value your opinion.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. that shampoo looks interesting!

  WWW.MOUSTACHIC.COM
  WWW.MOUSTACHIC.COM
  WWW.MOUSTACHIC.COM

  OdpovedaťOdstrániť