júla 28, 2013

Relax with my Puppy..

 

Hallo again! Before week I was on vacation with my puppy. It is not puppy because she is not so young, but is so small and need love. xa On the beach I enjoyed the relax and my small dog needed a shadow.  Have you been on vacation, or you are going?
 
Ahojte opäť! Pred týždňom som bola na krátkej dovolenke. Zobrala som aj môjho psíka. Nie je to šteniatko, má už pár rokov, ale starostlivosť potrebuje ako malé dieťa. Dávať pozor na slniečko, potrebovala tieň, vodu a ja som muslea mať všetko pod kontrolou. Určite to poznáte. Boli ste už na dovolenke, alebo ju plánujete?

Inspiration by Roberto Cavalli..


Hallo! I hope you all have amazing weekend. What are you doing? I would like to show you small inspiration by Roberto Cavalli FW 2013. I love long dresses with a lace and transparent details. I need some dress like that. Could you recommend me other brand with dresses like that? Have a nice day.
 
Ahoj! Verím, že máte krásny víkend. Čo robíte? Chcem Vám ukázať malú inšpiráciu z dielne Roberta Cavalli jeseň/zima 2013.Milujem dlhé šaty s čipkou a transparentným detailom. Potrebujem šaty, ako sú tieto. Viete mi odporučiť aj inú značku so šatami ako tieto? Have a nice day.

All Images by Roberto Cavalli