marca 06, 2013

Valentino Fall 2013


I really fell in love with this collection - Valentino Fall 2013. Colors, lace details, flowers like a tulip embroidered lace gown, white collars... I dodn´t know which model I would like to have. All are so nice and feminine. Have a nice day.
 
Naozaj ma táto kolekcia úplne dostala - Valentino - jeseň 2013. Farby, čipky, kvety ako vyšívané tulipány, biele goliere a mnoho iného. Ani neviem, ktorý model by som si vybrala. Všetky sú krásne a ženské. Pekný deň.
 
All Images - style.com
 

Alexander McQueen A/W 2013

Imabes by style.com
Good morning, as the fashoes are still going, I chose one of the latest. Alexander McQueen autumn/winter 2013. This was an extravagant show like the brand did, I chose only 3 outfits and short film. Have a nice day and I'm going to do something for my health. Later I will add other post.
 
Dobré ráno, nakoľko stále prebiehajú módne prehliadky, vybrala som jednu z posledných. Alexander McQueen jeseň/zima 2013. Opäť potvrdila svojou extravaganciou a tak som vybrala len tieto 3 modely a kratučký spot. Idem sa ešte liečiť a vám želám pekný deň. Neskôr pridám ďalší článok.