februára 22, 2013

Just Cavalli FW 2013/14


This collection by Just Cavalli FW 2013/14 has completely charmed. Again many patterns, animal prints, Chinese dragons and much more. The collection also includes fur and we could see it in amazing jackets. Practical for the winter. Here is everything that I like in one collection. Just WOW. Nice day.
 
Táto kolekcia Just Cavalli jeseň-zima 2013/14 ma úplne dostala. Opäť množstvo vzorov, nebudú chýbať ani zvieracie a pribudli čínsky draci a ďalšie. Veľmi pekné sú bundy s kapucňami, ktoré lemujú kožušiny. Výbodné na zimu. V tejto kolekcii je všetko, čo mám rada. Je jednoducho wow. Pekný deň.


My Coat...


Hallo, we have a friday! I am so glad and I hope you too. The coat I also had with pics on my blog, but again, it was time to wore it. I create it myself, and I gave it to a seamstress to sew. At home I have now some fabrics (materials) and  I would like to create some new peaces for my outfit. I have many ideas and are already looking forward to it. Have you ever designed a model and sew it? Have a nice day and many inspirations!
 
Ahoj! Máme tu opäť piatok. Týždeň rýchlo preletel a už náš čaká víkend. Tento kabát som na blogu už mala, ale nastal čas si ho zas obliecť. Navrhla som si ho sama a dala som ho ušiť krajčírke. Ušiť kabát som si naozaj netrúfla. Doma mám už ďalšie látky a práve premýšľam, čo si vytvorím a ušijem. Veľmi ma bavia kreatívne veci a toto je jedna z nich. Už ste si niečo ušili a navrhli? Pekný deň a veľa inšpirácie.