januára 22, 2013

H&M Collection and Vanessa Paradis


I am waiting for that collection by H&M. As inspiration I brings you this short video.Vanessa Paradis is the face of the H&M Conscious Collection this spring. At the end of March we could see it in stores. Stones, khaki as well as palm trees and floral patterns.. I am really looking forward to that collection. Nice day.
 
Naozaj už čakám na novú kolekciu H&M. Pozrite si aj toto krátke video, kde je Vanessa Paradis tvárou jarnej kampaňe s názvom Conscious. Koncom marca by sme ju mali nájsť v obchodoch. Kamene, kaki farba, palmy a kvetinová potlač.. Naozaj sa už na ňu teším. Pekný deň.


Versace SS 2013
Good morning, this collection by Versace Spring Summer 2013 has completely charmed me. Donatella Versace has done an excellent job. Gorgeous color palette - white, black, yellow, gold, pink.. I really like that ethereal fabrics and really feminine silhouettes. This collection belongs to my top favorites. Nice day.
 
Dobré ráno, táto kolekcia Versace jar-leto 2013 ma totálne očarila. Donatella Versace odviedla výbornú prácu. Krásna paleta farbieb celej kolekcie - biela, čierna, žltá, zlatá a odtiene ružovej.. Páči sa mi aj ako keby éterický materiál, ktorý použila i ženské siluety. Táto kolekcia patrí k mojim top favoritom. Pekný deň.