januára 20, 2013

The Flannel Shirt...


Hallo, today I decided to wear something with squares. Of course, it is not outfit for the snow. If I went to the snow, I dress a little differently. Shirt I borrowed by mom and I really like the colors. Do you wear flannel shirts too? Nice Sunday.
(Do not write to  me that you want to follow each other, when you really do not want to do that. All you need is that you have a new followers and subsequently delete him or she. If you do not want it, don´t write it. Thanks.)
 
Ahojte, dnes som sa rozhodla si obliecť niečo s kockou. Samozrejme, že tento outfit nie je vhodný do snehu. To by som inak nakombinovala. Flanelovú košeľu som si požičala od mamy, veľmi sa mi páčila jej farebnosť. Nosíte tiež flanelky? Peknú nedeľu.
 
 

Inspiration - Givenchy FW 2013

 
Today I bring you man´s inspiration. It is the short video by Givenchy Fall/Winter 2013 Men's show. The fashion show had excellent atmosphere, amazing music, elegant and chic outfits. I can only say:  "Bravoooo."
 
Dnes vám prinášam inšpiráciu pre pánov. Je to krátke video z dielne Givenchy - jeseň/zima 2013. Prehliadka mala naozaj výbornú atmosféru, prekrásnu hudbu, elegantnú a chic módu. Možem len povedať: "Bravóóó."