decembra 08, 2012

Chanel Pre-Fall 2013

Images - style.com

A few days ago Karl Lagerfeld presented his pre-fall 2013 collection for Chanel. The entire collection is seen dominance Scotland cubes - the Scottish tradition. We could see chiffon, lace, tweeds,  languid knits, patchwork atc. I love hats and I wore tham often, so to see it in that collection is a big pleasure for me. A final passage was of white wool gowns touched with lace. Have a nice Saturday.
 
Pred pár dňami Karl Lagerfeld odprezentoval svoju kolekciu na jeseň 2013 pre Chanel. V celej kolekcii je vidieť dominanciu škótskej kocky - škótska tradícia. Môžeme vidieť materiál ako šifón, čipku, tvíd, úplety, patchwork a mnohé ďalšie. Mám veľmi rada klobúky, nosím ich často, a tak ma potešilo, že sa stále budú nosiť. Záverečná časť kolekcie bola biela vlna s čipkou. Želám vám krásnu sobotu.
 
Images - style.com
See the whole collection on (pozrite si celú kolekciu na) - www.style.com

Oooooh...


Good morning! Today I begin the day nicely after view this short video. I had to publish it. Noah Mills is the co-star of the campaign of the Dolce&Gabbana Pour Homme Fragrance. It was really a good choice for that brand, he is so charming and he opens up about his career and personal life. Nice day.
 
Dobré ráno! Dnes začínam deň dosť príjemne, pozretím tohto krátkeho videa. Musela som ho uverejniť. Noah Mills je hlavnou tvárou kampane parfému - Dolce&Gabbana Pour Homme Fragrance spolu s Laetitia Casta. On je naozaj výborná voľba pre túto značku, je to veľmi šarmantný muž. Hovoril o svojej kariére a osobnom živote. Želám vám pekný deň.