novembra 15, 2012

My creation


I am going to the theater. I love opera and for me it is a big relax. Opera requires elegance and so I dressed the floral outfit which I sewed myself. When my mom sorted her clothes, this flowered material (it was a dress) she wanted to throw. I like it and I like sparkling materials too, so I decided to sew something. I sewed this skirt and shirt. The skirt has a side slit. I wore them together or separately. It's just in my imagination. So, I'm going to enjoy opera. Good evening.
 
Práve idem do divadla. doslova milujem operu, je pre mňa veľkým relaxom. Opera si vyžaduje elegantné oblečenie a tak som sa rozhodla si obliecť tento model, ktorý som si sama ušila. Keď si moja mama triedila oblečenie, túto kvetovanú látku chcela vyhodiť. Mala z nej ušité šaty a má samozejme aj inú veľosť ako ja. Mne sa látka veľmi páčila a najmä, ako sa krásne trbliece a žiaria na nej farby. Tak som sa rozhodla si niečo z toho ušiť. Výsledok je sukňa, ktorá má na boku rozparok a tričko. Dajú sa nosiť spolu, ale aj zvlášť. Je to len na mojej fantázii. Tak vám želám pekný večer a ja si idem vychutnať operu. 
 
 

Curd Doughnuts


I enjoy sweets and when I have something to cook or bake, I prefer quick recipesfast recipes. For that reason I decided to write this recipe. It's fast, easy and tasty. Let´s start..
 
Mám veľmi rada sladké a keď mám niečo variť, alebo piecť, preferujem rýchle a jednoduchšie recepty. Z toho dôvodu som sa rozhodla uverejniť tento. Je rýchly, ľahký a chutný. Teda začíname.
 
 
Needed: 500g curd (lump), 25 dkg flour (medium), 3 eggs, 3 tablespoons powdered sugar, pinch of salt, 1 teaspoon bicarbonate, oil for frying - we used 250g coconut oil.
 
Potrebujeme: 500g hrudkový tvaroh (2x250g balenia), 25dkg polohrubá múka, 3ks vajcia, 3 polievkové lyžice práškového cukru, štipka soli, 1 kávová lyžička sódy bikarbóny, olej na vysmážanie - použili sme 250g 100% kokosového oleja, ktorý viete nahradiť stuženým tukom.