novembra 09, 2012

Autumn & burgundy


Hey, hope you all are waiting for perfect weekend! I'm looking forward to the weekend. Definitely go into the countryside, which I really like and need. It is beautiful, colorful autumn, so I chose this burgundy outfit. Skirt has nice detail is embroidered with small sequins. Have a nice Friday and a wonderful weekend.
 
Ahojte, predpokladám, že všetci už čakáte na perfektný víkend. Ja sa naň veľmi teším. Určite pôjdem aj do prírody, ktorú mám naozaj rada a potrebujem ju. Je nádherná, farebná jeseň a tak som si zvolila tento bordový outfit. Sukňa má pekný detail, výšivku z malých korálikov. Želám vám pekný piatok a krásny celý víkend.
 
 
 
I wore - turtleneck by Victoria´s Secret, coat by Victoria´s Secret, skirt by ZARA WOMAN (not this collection), boots by Colin Stuart (Victoria´s Secret), earrings and necklace I don´t remember (I have their longer).
 
Mám na sebe - rolák Victoria´s Secret, kabátik Victoria´s Secret, sukňa ZARA WOMAN (nie tohtoročná kolekcia), čižmičky Colin Stuart (Victoria´s Secret), náušnice a náhrdelník už presne neviem (mám ich dlhšie).
 
 
 
 

Inspiration by Roberto Cavalli

Image by Roberto Cavalli
It’s Friday noon and I’m about to head out to find some new inspiration. So I offer this beautifully inspiration by Roberto Cavalli FW 2012/2013 collection. Look amazing and so female. I like the printing, fur and details like necklaces. Great collection. Have a nice day.
 
Je piatok poobede a ja sa chystám von  hľadať ďalšie inšpirácie. Ponúkam zatiaľ túto krásnu kolekciu Roberto Cavalli JZ 2012/2013. Vyzerá nádherne a veľmi žensky. Páči sa mi potlač, použitie kožušín a detaily ako nahrdelníky. Naozaj pekná kolekcia. Majte pekný deň.
 
Image by Roberto Cavalli