novembra 08, 2012

My Creation - Coat


 
Hello everyone. Today I started the day with Pilates and after with freshly made ​​pineapple. He is good  when I would like to speed up metabolism. I decided to wear this coat. I bought the material earlier,  I drew the coat and after I gave it the tailor. Simple things I can sew myself, but not coat. I am glad that they sew it exactly according to my ideas and sketches. As the belt I used silver ribbon. It is warm and I really liked my coat. I wish everyone a nice sunny day.
 
Ahojte všetci. Dnes som začala deň výborne. Zacvičila som si pilates, odšťavila ananás na zrýchlenie metabolizmu. Táto štava mi veľmi chutí. Neskôr som sa rozhodla obliecť si kabát, ktorý som si sama navrhla. Dávnejšie som si kúpila látku, doma navrhla kabát, aký by sa mi páčil. Neskôr som si ho dala ušiť. Som veľmi rada, keď mi podľa mojej predstavy a náčrtu vedeli presne ušiť kabát. Sama si  ako nekrajčírku na takúto zložitú vec netrúfnem. Ako opasok som použila strebornú stuhu. Kabát je teplý a mám ho veľmi rada. Želám každému pekný a slnečný deň.
 
 
 
 
I wore - coat by my Denisa R., dress by Victoria´s Secret, boots by Colin Stuart (Victoria´s Secret), handbag by Luis Vuitton, hat by H&M.
 
Mám na sebe - kabát môj návrh Denisa R., šaty Victoaria´s Secret, čižmy Colin Stuart (Victoria´s Secret), kabelka Luis Vuitton, klobúk H&M.