novembra 04, 2012

Go Red!


Today I chose this red lipstick. Go Red by Elizabeth Arden. I like red lips and that was great choice because he long lasting on the lips. I was very plesased. Later I will add photos of the front, but this lipstick definitely recommend.
 
Dnes so si zvolila tento rúž. Go Red od Elizabeth Arden. Mám rada červené pery a toto bola výborná voľba. Veľmi dlho vydrží na perách a je jemný. Potešil ma. Neskôr pridám aj fotografie z predu, ale tento rúž naozaj doporučujem.

Inspiration by ESCADA

Images by Escada
http://bit.ly/contrastfloralskirt
 
It’s Sanday noon and I’m about to head out to find  some inspiration. Is so nice weather. Before leaving I offer this beautifully inspiration by ESCADA. Beautiful floral prints, soft material, blue & white colors. Really amazing and so famele. I am waiting for the summer. Have a nice sunny day.
 
Je nedeľné poobedie a ja sa chystám von nájsť ďalšie inšpirácie. Je krásne počasie. Pred tým, ako odídem, ponúkam túto krásnu inšpiráciu od ESCADA. Nádherné kvetované potlače, jemný materiál, bielo-modrá farebná kombinácia. Naozaj krásne a ženské. Teším sa už teraz na príchod leta. Želám pekný a slnečný deň.