októbra 31, 2012

GIRAFFE BAKERY z Bratislavy

Images by GIRAFFE BAKERY

Dnes som zažila krásne popoludnie. Milujem sladké a tak som si dohodla stretnutie so "žirafkou" Jankou, ktorá si založila pekáreň. Ponúkajú Cheesecake, Cupcakes, Macarons a tak som sa rozhodla ich ochutnať a vidieť na vlastné oči. Otvorila mi usmiata a milá Janka. Keď som vošla dnu, ucítila som nádhernú vôňu práve sa pečucich Cupcakes. Bolo to ako v detstve, keď som cítila z kuchyne od mamy vôňu pečenia a domova. Práve pripravovala objednávky Halloween mixov. Bolo vidieť, ako ju to veľmi baví a najmä, pečie s láskou.
 
Na moju otázku, ako sa k tejto práci dostala, odpovedala: "Raz som na jednu oslavu priniesla Cheesecake. Každému veľmi chutil a pracovať v gastronómii som vždy chcela. U nás som nenašla ponuku Cheesecake, Cupcakes a Macarons. Tak som navštívila New Yorku a Londýn." V Londýne absolvovala táto "žirafka" aj kurz, aby sa zdpokonalila v tomto umení. Vadilo jej, že u nás je veľa polotovarov a pridávajú sa umelé konzervanty a látky. Ona sama používa kvalitné a tradičné suroviny ako maslo, smotanu a francúzsku čokoládu. Niektoré farby na ozdôbky, ktoré sú mimochodom robené len ručne, sú dokonca Bio.
 
Keď som ochutnala Macarons, ktoré sa mi naozaj rozplývali na jazyku a aj Cupcakes.. Bola som viac, ako unesená. Naozaj som dlho nejedla niečo tak lahodné, kvalitné a pre môj jazýček dokonalé. Ak teda pôjdete do Bratislavy, alebo ste z nej a máte radi sladké, určite skúste niečo z GIRAFFE BAKERY. Pre mňa to bol naozaj zážitok a určite nie posledná návšteva. Jani, bravóóó!
 
Ručne robené ozdôbky
Čerstvo upečené Cupcakes
 
Zdobenie
Práve vyrobený Halloween mix
Môj úlovok - Hazelnuts
Moje ďalšie úlovky - vanilková esencia a Macarons
 
Objednávky majú na rôzne akcie, svadby, ale aj ja, ako zákazníčka im zavolám a na ďalší deň si môžem prísť pre mnou zvolený počet krabíc. Jednoduché a skvelé.
 
Kontakt na GIRAFFE BAKERY: giraffebakery.com
                                                       facebook.com/giraffebakery
 

Roberto Cavalli For Target collection

Image by Rohan Kelly
Source: news.com.au
Image by Giampaolo Sagura
Source: Roberto Cavalli

Dobrý deň, každému. Dnes Vám prinášam túto krásnu kolekciu od Roberta Cavalliho, ktorú vytvoril pre Target (Austrálsku obchodnú sieť). Priemiéra bola v Sydney. Hlavnou tvárou kampane je supermodelka Karolína Kurková. Táto kolekcia je naozaj krásna, ženská a sexy. Zvieracie motívy, kvety, to všetko je typické pre Roberta Cavalliho. Celá kolekcia má byť v cenách od 49$ do 129$. Už sa tešim na nejaký kúsok.
 
Hello, everyone. Today I bring you this beautiful collection by Roberto Cavalli for Target collection. Priemiéra was therefore in Sydney, the main face of the campaign is supermodel Karolína Kurková. This collection is really beautiful, feminine and sexy. Animal printings, flowers, everything is tipical for Roberto Cavalli. Prices go from 49$ to 129$. I really would like to have some amaying dress.