októbra 15, 2012

My vintage D&G


Nice noon out there. Today it is already my third post. Somehow I have broken down. Ha-ha. It's beautiful weather again so I pulled out of my wardrobe vintage jacket by Dolce & Gabbana. Perfect for the sunny day. Other photos from that day coming next time.

Pekné poobedie vám želám. Dnes je to už môj tretí príspevok. Nejako som sa rozpísala. Ha-ha. Opäť bol krásny a slnečný deň. Rozhodla som sa teda vytiahnuť zo šatníka moje staršie sako Dolce & Gabbana, ktoré sa ideálne hodilo na tak krásny deň. Ďalšie fotografie uverejním nabudúce.Jacket by Dolce&Gabbana
Earrings - ebay

My inspiration for the weekI love InStle (Germany). It's my favorite fashion magazine. And the book The Secret by Rhonda Byrne, I have read more than once, but now I start again. It contains a lot of inspiration. Who will read it?

Milujem InStyle (Nemecko). Je to môj najobľúbenejší módny časopis. A knižku Tajomstvo (Rhonda Bryne) som čítala už viackrát, ale teraz začínam opäť. Ukazuje veľa inšpirácie v živote. Kto ju čítal?

Victoria Beckham

Left Image: http://vesszo.ro
Right Image: Victoria Beckham (i-D, spring 2012)

Victoria Beckham is an icon. I decided today Write about her a few lines. This is a woman who has a lot of able and and especially in fashion circles is considered to be a personality. Her elegant style look very feminine is known about each lover of fashion. A woman who is the mother of four children, wife, fashion designer and earlier the singer girl group Spice Girls is getting more and more beautiful. Some people think she can look good, because she does nothing. This is a big mistake. She is a working mother of four children and wife. Recently, she was the online discussion via facebook, where she responded to questions. She was very nice and wanted to responded as many people as possible. Then she ended because she went to bathe her little daughter, Harper, and later work.

Her fashion taste as well as each of her creations are chic. Just look at a few pieces from her current collection for ss 2013. Mrs Beckham, I wish You a lot of creativity and a lot of success. And I wish you a wonderful day everyone, and good luck.

Imabes by people.com

Victoria Beckham je ikona. Rozhodla som sa dnes o nej napísať pár riadkov. Je to žena, ktorá toho už veľa dokázala a najmä v módnych kruhoch sa považuje za osobnosť. Jej elegantný štýl, ktorý pôsobí zároveň veľmi žensky je známy asi každému milovníkovi módy. Žena, ktorá je matkou štyroch detí, manželkou, módnou návrhárkou a dávnejšie aj speváčkou dievčenskej skupiny je stále viac a viac krajšia. Niektorí ľudia si myslia, že môže vyzerať skvelo, lebo nič nerobí. To je veľký omyl. Je to pracujúca matka štyroch detí a manželka. Pred nedávnom bola na online diskusii cez facebook, kde veľmi rada odpovedala na otázky. Následne ju ukončila z dôvodu, že išla kúpať svoju malú dcérku Harper a neskôr ešte pracovať.

Jej módny vkus ako aj každá jej módna kreácia má šmrnc. Stačí si pozrieť pár kúskov z jej aktuálnej kolekcie na jar/leto 2013. Pani Beckham, želám Vám veľa tvorivosti a ďalších úspechov. A vám každému želám krásny deň a veľa úspechov vo všetkom, čo si želáte.

Images by style.com
Image by people.com