októbra 06, 2012

Tall Jeans


Today is a beautiful sunny day so I decided to wear jeans. I am tall and long pants to buy is almost like a small miracle. Each tall lady knows about it. Find a jeans that If I take pumps they will be still long is already a big miracle. When I find tall mostly are large. Too bad that only few retailers think of women like me. This piece I bought in London. I am so happy. Wish you nice day.

Dnes je opäť krásny slnečný deň, a tak som sa rozhodla zobrať si džínsy. Som vysoká a kúpiť na mňa nohavice je skoro ako malý záźrak. Každá vysoká dáma to určite pozná. Nájsť džínsy, ktoré, keď si obujem lodičky, budú stále dlhé, je už veľký zázrak. Keď nájdem dlhé, väčšinou sú široké a veľké. Veľká škoda, že viac predajcov nemyslí na ženy ako som ja. Tento kúsok som kúpila v Londýne. Som naozaj šťastná. Želám vám pekný deň!


I wore Jeans by Moto Topshop, pumps by BCBGeneration, sweater by atmosphere, jacket by LONDON Jean, sunglasses by BIPA, handbag by Louis Vuitton, ring by Betsey Johnson, necklace - ebay.

Mám oblečené džínsy Moto Topshop, lodičky BCBGeneration, sveter atmosphere, bundička LONDON Jean, slnečné okuliare BIPA, kabelka Louis Vuitton, prsteň Betsey Johnson, náhrdelník - ebay.

6 komentárov:

 1. great look ;)

  http://itsnotjustanotherfashionblog.blogspot.it/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hi Denisa, thanks for stopping by my blog:)! You look amazing and you have such a great sense of style.

  And you are so creative! Well done, Denisa!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. love this look and also your blog! It's so nice!!! I follow you!
  Pass to my blog and if it likes you follow me too, I will be so glad :D
  kisses
  http://francescagiusti.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Looks great!!

  www.werockfashiontoo.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Very nice shoes and pants! You look great :) Kisses!

  OdpovedaťOdstrániť